Näitan kõiki 34 tulemust
-
Ühine nimetaja
Foto- ja esseeraamat Arvo Pärdi Keskuse arhitektuurist. Raamat on paralleelselt eesti ja inglise keeles, vihiku formaadis on lisatud tekstide tõlge ka saksa ja hispaania keeles.
-
UUS
Sisearhitekt Aulo Padar
Kokkuvõte ühe Eesti tuntuima sisearhitekti Aulo Padari loomingust nähtuna nii tema enda, tema koostööpartnerite kui ka endiste õpilaste pilgu läbi.
-
UUS
Suvila. Puhkamine ja arhitektuur Eestis 20. sajandil
Raamat annab esmakordselt ülevaate rikkalikust Eesti puhke- ja suvilaarhitektuuri pärandist, keskendudes neile massiliselt levinud hoonetüüpidele, mis muutsid puhkamise nõukogude ajal paljudele inimestele kättesaadavaks: asutuste puhkebaasid, kalastus- ja jahibaasid, laagrid ning loomulikult individuaalsuvilad.
-
„Segadus Urbicande’is“ („La Fiévre d’Urbicande“)
Graafilises romaanis kujutatud Urbicande’i linna raputab seletamatu nähtus: väljakaevamistel avastatakse salapärane konstruktsioon, mis tuuakse urbatekt Eugen Robicku lauale
-
Tallinnan 1900-luvun arkkitehtuuriopas
Tallinna ihastuttaa keskiaikaisella vanhallakaupungillaan, mutta kaupungista löytyy myös omintakeista 1900-luvun arkkitehtuuria.
-
Raul-Levroit Kivi. Tartu planeerimisest ja arhitektuurist. Artikleid ja mälestusi
Arhitekt R.-L. Kivi 85. juubeli puhul ilmunud trükis sisaldab valiku artikleid 1950. aastatest kuni 1980. aastateni, Jaan Malini intervjuu juubilariga tema elust ja Tartu kolleegidest ning Kivi tööde nimekirja ja artiklite bibliograafia.
-
20 aastat ehitamist Eestis
1939. aasta alguses ilmunud legendaarne raamat “20. aastat ehitamist Eestis. 1918–1938” oli Nõukogude ajal keelatud ning suletud erifondidesse. 2006. aastal andis Eesti Arhitektuurimuuseum kogumiku täiendatult taas välja.
-
Suomi-Viron: arkkitehtuurin yhteinen vuosisata
Raamat annab ülevaate Eesti ja Soome arhitektuurisuhetest läbi kogu 20. sajandi. Soome keeles.
-
Leonhard Lapin. Arhitektuur lõpmatuseni
Kataloog sisaldab sissejuhatust arhitekt Toomas Reinult, Lapini esseed ehituskunstist kui protsessist ja arhitektuuriajaloolase Mait Väljase pikemat artiklit Lapinist kui arhitektist.
-
Dmitri Bruns. Tallinna peaarhitekti mälestusi ja artikleid
Raamat võtab kokku Dmitri Brunsi kauaaegse töö Tallinna peaarhitektina aastatel 1960–1980.
-
Tamm ja Asi
Kataloog esitab ulatusliku ülevaate omaaegsete tippkujundajate Väino Tamme ja Vello Asi loomingust.
-
Edgar Johan Kuusiku Vabadussõja monumendid
Väljaanne tutvustab arhitekt Edgar Johan Kuusiku projekteeritud Vabadussõja mausoleum-mälestisehitise püstitamise ja hävitamise lugu Sõjaväekalmistul.
-
Keskkonnad, projektid, kontseptsioonid. Tallinna kooli arhitektid 1972–1985
Kataloog uurib Tiit Kaljundi, Vilen Künnapuu, Leonhard Lapini, Avo-Himm Looveeri ja Ülevi Eljandi tegevust 1970. aastate algusest alates ning vaatleb muutusi nende praktikas 1980. aastatel.
-
Pool sajandit restaureerimist Eestis 1950–2000
Kataloog tutvustab 20. sajandi teise poolel Eestis restaureeritud ehitismälestiste koorekihti.
-
Arhitekt ja tema aeg. Voldemar Herkel
Kataloog annab põhjaliku ülevaate arhitekt Voldemar Herkeli loomingust, vaadeldes seda oma aja taustal
-
Arhitekt Toomas Rein
Kataloog võtab kokku Toomas Reinu loometee arhitekti ja kunstnikuna, koondades ühtede kaante vahele valmisehitatud objektid, projektid ja akvarellid.
-
Arhitekt Peep Jänes
Arhitekt Peep Jänese 75. juubelisünnipäevale pühendatud kataloog võtab kokku Eesti ühe olulisema nõukogude aja arhitekti viis aastakümmet kestnud mahuka loomingu.
-
Lähme kinno!
Kataloog hõlmab rohket pildi- ja projektmaterjali kõikide kinodeks ehitatud hoonete kohta Eestis, kuid samuti ka paljude kinodeks kohandatud ehitiste kohta.
-
ROHUKÜLA. Vene impeeriumi unustatud sõjasadam ja selle säilinud arhitektuuripärlid
Arhitektuuriajaloolaste Monika Eensalu ja Oliver Orro koostatud brošüür Läänemaale Rohukülla tsaariaja lõpul rajatud sõjasadama ning mereväebaasi ning neist siiani säilinud silmapaistvate ehitiste kohta sisaldab palju laiemale avalikkusele seni vähe tuntud fotosid ning jooniseid ja toob selgust mõnessegi varem läbi uurimata küsimusse.
-
100 sammu läbi 20. sajandi Eesti arhitektuuri
100 sammu tähistavad 100 märksõna, mis enim iseloomustavad perioodi 1870-1992.
-
Arhitekt Roman Koolmar. Oru lossist Detroidi slummidesse
„Arhitekt Roman Koolmar. Oru lossist Detroidi slummidesse“ pakub esmakordset ülevaadet arhitekt Roman Koolmari (1904–1971) loomingust.
-
Ehitamata. Visioonid uuest ühiskonnast 1986–1994
„Ehitamata. Visioonid uuest ühiskonnast 1986–1994“ käsitleb murranguaastaid alates perestroika väljakuulutamisest kuni taasiseseisvunud vaba Eesti esimeste aastateni. Ajastu märksõnadeks olid läänelik suurlinn, kõrghooned ja tehnoloogiline revolutsioon ja kesklinna särav äriarhitektuur.
-
Rotermanni kvartali linnaruumiõppe töövihik
Üldhariduskoolide õpilastele mõeldud töövihik, mille eesmärgiks on suunata inimesi linnaruumile senisest rohkem tähelepanu pöörama ning selle suhtes nõudlikumad olema. Töövihik keskendub Rotermanni kvartali vaatlusele, mis asub vahetult arhitektuurimuuseumi koduks oleva Rotermanni soolalao kõrval. Muuseum viib sealsamas läbi ka populaarseid haridusprogramme, pakkudes kooliõpilastele mitmekesist ja linnaruumiga vahetult seotud õppemeetodit.
-
Vilen Künnapu. Kunst, arhitektuur, revolutsioon
Samanimelise Eesti Arhitektuurimuuseumi näitusega kaasnenud raamat, mille avab Veljo Kaasiku eessõna ja juhatab sisse Indrek Grigori essee Künnapu loomingulisest sünkretismist.
-
Joonistatud ruum. Töid Eesti Arhitektuurimuuseumi kogust
Muuseumi südameks on tema kogud. Arhitektuurimuuseumi kollektsiooni üks väärtuslikemaid osi on arhitektuursed joonised: abstraktsed kavandid, detailideni viimistletud vaated ja suurejoonelised linnaruumilised lahendused, mille autor on paberile pannud oma käega.
-
UUS
ELAV RUUM: sajand Eesti arhitektuuri
Algselt 2015. aastal ilmunud arhitektuurimuuseumi püsinäitust „ELAV RUUM: sajand Eesti arhitektuuri” saatvast trükisest on ilmunud teine, täiendatud trükk.
-
Lutheri vabrik, vineer ja mööbel (II trükk)
Kataloog tutvustab legendaarse Mehhaanilise Puutööstuse Aktsiaseltsi A. M. Luther ajalugu, esitades tema tehnoloogiliselt innovatiivset vineermööblit.
-
FACE-TO-FACE: Balti börsihoone lugu
Salto arhitektide ja kunstnik Neeme Külma installatsiooniga “FACE-TO-FACE: Balti börsihoone lugu” kaasnev raamat annab ülevaate Londoni ajaloolise Balti börsihoone ebatavalisest loost ja selle seostest Eestiga.
-
UUS
Tallinn Architecture 1900–2020. Architecture Guide
Arhitektuurimuuseum sai trükikojast inglisekeelse Tallinna 20. sajandi arhitektuurigiidi uustrüki (eelmine väljaanne ilmus 2010), mis koondab endas ehitiste paremikku aastatest 1900–2020.
-
Kopli sonaat. Vene-Balti laevatehas
Raamat kajastab Vene-Balti laevatehase ja selle endise asumi ruumilise kujunemise lugu 105 aasta jooksul.
-
Kes aias, kes aias? Moodsad lasteaiad
Eesti Arhitektuurimuuseumi näitust „Kes aias, kes aias? Moodsad lasteaiad“ saatev raamat annab 25 näite varal sissevaate ligikaudu sajandi jooksul ehitatud moodsatesse linnadesse.
-
Geomeetria ja metafüüsika. Mare Vint ja Arne Maasik
Kataloog kaasneb samanimelise näitusega, kus esmakordselt esinevad koos kaks Eesti tuntud kunstnikku.
-
Uude Maailma: Eesti arhitektid Torontos
Eesti Arhitektuurimuuseumi näitusega „Uude Maailma: Eesti arhitektid Torontos“ kaasnev raamat annab põhjaliku ülevaate pärast Teist maailmasõda Kanadasse emigreerunud Eesti päritolu arhitektide loomingust ja elukäigust.
-
FACE-TO-FACE: Balti börsihoone lugu
Koostajad ja toimetajad: Triin Ojari, Carl-Dag Lige, Indrek Sirkel