TASE 2014. Eesti Kunstiakadeemia lõputööd

Korrus

30.05. – 13.06.2014

TASE 14 laotab Eesti Arhitektuurimuuseum kolmele korrusele üle 70 arhitektuuri-,
disaini-, vabade kunstide ja kunstikultuuri teaduskonna vastse lõpetaja magistritöö.

Näituse avamisel 30. mail kell 17.00 avalikustati tänavuse NOORE KUNSTNIKU PREEMIA võitja. Preemiaga tunnustataks BA ja MA taseme lõpetajaid, kelle senine looming annab enim alust arvata, et tegu on Eesti kunsti märkimisväärseid ideid või lähenemisnurki lisavate noorte autoritega.

Teist aastat järjest toimub Eesti Kunstiakadeemia magistritööde näitus Eesti Arhitektuurimuuseumis, kus on aset leidnud ka kunagised diplominäitused. Lõputöö esitlemine muuseumi ruumides annab noortele kunstnikele väärtusliku kogemuse tutvustades sealjuures laiemale avalikkusele uusi lootustandvaid kunstnikke, arhitekte, disainereid ja teadlasi.

Mis suunas liigub kaasaegne kunst ja uued akadeemia lõpetajad? Need ja paljud teised küsimused kerkivad esile magistritööde näitust vaadates. Erinevates meediumites esitletavad lõputööd on akadeemia seinte vahelt väljudes valmis kriitikaks ja rakenduseks.

TASE 14 magistritööde näituse jooksul leiavad Rotermanni Soolalaos aset lõputööde avalikud kaitsmised. Lisaks on kõik huvilised oodatud 5. juunil kell 10.00 osalema paneeldiskussioonis
“Elu peale EKA’t – müüdid ja tegelikkus”.

Näitus on avatud ajavahemikul 31. mai – 13. juuni iga päev kell 11–18.
Näituse külastus on kõigile tasuta!

Info näituste ja kaitsmiste osas täieneb iga päev veebilehel artun.ee/tase

Facebook’i lehekülg: www.facebook.com/events/870680992949085