TAB 2019 kuraatorinäitus “Ilu loeb”

Korrus

12.09. – 17.11.2019

Näitus „Ilu loeb“ tõstab ligemale kaheksakümmend aastat kestnud halvustavat suhtumist ilu taas au sisse ning uurib uut esteetikat läbi elukeskkondade prisma. Arhitektuur nagu ka luule ja muusika suudab kõnetada inimesi kui indiviide, toetades ja säilitades nende erinevusi, ent samal ajal austades nende sarnasusi ning luues kollektiivset identiteeti.
Arhitektid nii Eestist kui mujalt maailmast on valitud näitusele kireva loomingu ja erinevate esteetiliste lähenemiste põhjal. Nad kõik jagavad nägemust reostamata jätkusuutlikust maailmast ning kaasaegset ja pluralistlikku käsitlust ilukogemusest.
Näitus toob esile põletavad teemad tänapäeva ühiskonnas ja arhitektuuris ning pakub positiivseid alternatiive võõrandumist põhjustavale ja ökoloogiliselt sobimatule ehitatud keskkonnale.
Kaheksa eksponeeritud installatsiooni moodustavad näituse peasaali tänava. Igaüks neist on osa suuremast elamuprojektist, mida võib vaadelda projektsioonidelt ülakorruse galeriis.
Kujutlege ette tänavat, kus pakirobotid veavad kaupu, samal ajal kui elanikud kõnnivad või liiguvad tõukeratastel, jalgratastel ja trammidel ning droonid lendavad kõrgel üleval.

Peakuraator: Yael Reisner
Kuraatori assistant: Liina Soosaar, Barnaby Gunning
Näituse kujundus: Yael Reisner with Barnaby Gunning
Osalejad:  Sou Fujimoto Architects, March Studio, Kadri Kerge, soma architecture, Yael Reisner and Barnaby Gunning, Space Popular, Elena Manferdini, Kadarik Tüür Architects, Paula Strunden, Arne Maasik, Indrek Must
Näituse heli: Nathan Tulve, Jakob Tulve
Korraldaja: Estonian Centre for Architecture

Kuldsponsor: ABB
Virtuaalreaalsuse partner: HTC VIVE Arts

Laupäeval, 16. novembril kell 14:00 toimub näitusel kuraatori abi Liina Soosaarega ekskursioon. Osalemine muuseumipiletiga.