Pärnu ja Narva: kaks arhitektuurivõistlust

0

Korrus

18.01. – 04.02.2018

Pärnu rannaala visioonivõistlus

Korraldas Pärnu Linnavalitsus

Võistlusega sooviti saada parim arhitektuurne ja funktsionaalne lahendus Pärnu rannaala ja selle lähiümbruse linnaruumile, et arvestada tulemust rannaala struktuurplaani koostamisel. Pärnu linn soovib võtta senisest suuremas osas kasutusele Mere puiestee ja muulide vahelise ranna- ja Rannapargi ala, hajutada rannaala külastatavust kõrgperioodil keskrannast ala tiibadele, luua rannaala külastamiseks lisapõhjusi ning tutvustada selle varieeruvat maastikku ja kaitseväärtusi.

Ajavahemikus 10.05.–01.09.2017 toimunud võistlusele esitatud kuus tööd pääsesid kõik hindamisele. Žürii pidas parimaks ja esikoha vääriliseks võistlustööd märgusõnaga „Asfalt sulas linnas“, mis võlus oma tugeva ja selge kontseptsiooniga. Teise koha pälvis töö märgusõnaga „Peliloo“ ja kolmanda koha töö „Laulev liiv“. Ergutuspreemia otsustati anda töödele „Uide“ ja „Lähemale“. Võistluse auhinnafond oli 20 000 eurot.

 

Sisekaitseakadeemia Narva õppekeskuse arhitektuurivõistlus

Korraldas Sisekaitseakadeemia kootöös Eesti Arhitektide Liiduga

Võistluse eesmärk oli leida parim ruumiline terviklahendus Sisekaitseakadeemia Narva õppekeskuse arendusele. See sisaldab Sisekaitseakadeemia, Politsei- ja Piirivalveameti ning Tartu Ülikooli Narva kolledži hooneosa ning nende omavahelist sidumist koos ümbrusega ühiseks terviklikuks maa-alaks.

Võistlusala paikneb Narva linnas aadressil P. Kerese 14. Võistlejad pidid arvestama, et osa hoonest avatakse ka linnarahvale, sest sinna on kavandatud ujula ja lasketiir.

16.08.–03.11.2017 toimunud võistlusele esitati 14 ideekavandit, mis kõik pääsesid sisulisele hindamisele. Võitjaks valis žürii üksmeelselt ideekavandi märgusõnaga „Twix“. Teise preemia pälvis töö märgusõnaga „Vaheldus“ ja kolmas preemia läks tööle märgusõnaga „Ruut“. Ergutuspreemia otsustati anda töödele „Läki-läki“ ja „Rukkilill“. Võistluse preemiafond oli 37 000 eurot.