Interaktiivne näitus “no pain no game”

II

Korrus

23.10. – 22.11.2015

Interaktiivsel näitusel “no pain no game” ootavad mängijaid Kölni kunstnikeduo //////////fur//// loodud kümme installatsiooni

Arvutimäng, mis karistab vigade eest tõelise valuga. Väikseim sotsiaalvõrgustik maailmas. Kerad, mis liiguvad laulmise abil nagu imeväel. Meediakunstnikud Volker Morawe ja Tilman Reiff (//////////fur////) muudavad kunsti füüsiliselt kogetavaks – ja seda väljaspool mugavustsooni. Nende loodud mängud puudutavad kõiki meeli ja pakuvad vaheldust levinud digitaalsetele mängudele. Duo klassika on interaktiivne mänguinstallatsioon PainStation, mis ühendab omavahel retro-arvutimängu ja füüsilise valu. Kuigi teised eksponaadid vallandavad vähem drastilisi aistinguid, on neile ühine see, et paljast vaatamisest ei piisa, et neid täielikult kogeda. Alles otseses kontaktis tuleb päevavalgele neisse sisse ehitatud huumor, siis kui esmapilgul tuttavana näivad liidesed täiesti teistmoodi käituvad kui oodati.

Volker Morawe (44) on pärit Bremenist ja tegutses varem kosmoseelektrooniku ja muusikaprodutsendina. Tilman Reiff (43) on Münchenist pärit informaatik, kes tegeleb peamiselt interface-disainiga. Nad tutvusid 2001. aastal Kölni Meediakunsti kõrgkoolis ning alates sellest ajast loovad ebatavalisi installatsioone, mis ei kutsu mitte ainult mängima, vaid näitavad ennekõike meedia interaktiivset mehhanismi täiesti uutmoodi.

Nende tööd polariseerivad, provotseerivad ja vaimustavad. Nad on pälvinud tunnustatud rahvusvahelisi auhindu, sealhulgas Jaapani Media Arts Award (2003), Ars Electronica preemia (2002) ja Karlsruhe Kunsti- ja Meediatehnoloogia Keskuse rahvusvaheline Media Art Award (2003). Rahvusvaheliste näitusepaikade hulka kuuluvad MOCA Shanghais, Art Cologne Kölnis, Yerba Center for the Arts San Franciscos, Berliini arvutimängude muuseum, MoMA New Yorgis ja paljud teised.

Näitus jääb avatuks kuni 22. novembrini.

Laupäeval, 24. oktoobril ootame kõiki näituse „no pain no game“ perepäevale. Meiega koos saate näitusega lähemalt tutvuda, aga ka tantsida, mängida, ise šokolaadikomme valmistada ja mänguturniiris osaleda. Eriprogramm kestab kuni kl 21 õhtul, muuseumis avatud ka pop-up kohvik Kokomo.

Näituse „no pain no game“ arendas /////////fur//// välja Goethe Instituudi tellimusel ja seda võib projekti MÄNGUKIHK! raames näha 2016. aastani mitmetes Euroopa linnades.

Üritus toimub Laste ja noorte festivali Avatud Mänguväljad raames.