Arvo Pärdi Keskuse uue hoone konkurss

0

Korrus

21.06. – 31.08.2014

Käesolev aasta algul kuulutas SA Arvo Pärdi Keskus koostöös Eesti Arhitektide Liiduga välja rahvusvahelise kaheetapilise ideekonkursi Arvo Pärdi Keskuse hoone loomiseks Tallinna lähistele Laulasmaale. Konkursi eesmärk oli leida parim arhitektuurne lahendus hoonele, mille südameks on Arvo Pärdi arhiiv. Kaheetapilise konkursi teise vooru valiti osalema 20 arhitektuuribürood, kes esitasid keskuse uue hoone põhjalikud eskiislahendused.

Arvo Pärdi Keskuse on asutanud 2010. aastal Arvo Pärt ja tema perekond. Keskuse uus hoone hakkab paiknema Laulasmaal, Lohusalu poolsaarel. Arvo Pärdi keskuse arhiiv koondab endas kogu helilooja loomepärandi ning sellega seotud info ja dokumendid nii füüsilisel kui ka digitaalsel kujul.

20. juunil kuulutas president Toomas Hendrik Ilves Tallinnas Eesti Arhitektuurimuuseumis pidulikult välja Arvo Pärdi Keskuse hoone arhitektuurikonkursi võitjad. Esikoha vääriliseks valis žürii üksmeelselt võistlustöö märgusõnaga „Tabula“, mille autorid on Fuensanta Nieto ja Enrique Sobejano Hispaania arhitektuuribüroost Nieto Sobejano Arquitectos SLP. Esimese preemia suurus on 10 000 eurot.

Teise preemia võitis võistlustöö märgusõnaga „Between Stone and Sky“, mille autor on Brad Cloepfil Ameerika Ühendriikide arhitektuuribüroost Allied Works Architecture. Teise preemia suurus on 8000 eurot.

Kolmanda preemia suurusega 6000 eurot pälvis võistlustöö märgusõnaga „Väike sekund“, mille autorid on Siiri Vallner, Indrek Peil, Üllar Ambos ja Joel Kopli Eesti arhitektuuribüroost KAVAKAVA OÜ.

Rohkem infot Arvo Pärdi Keskuse lehel.

Vaata võistlustööde fotosid siit: Arhitektuurikonkurss 

mikkin_pärt_2009_3571

Kaarel Mikkini portree Arvost
(2009, Laulasmaal)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Võidutööd: