Ruumidiplomaatia. Diplomaadi ja arhitekti vaade 5. oktoobril kell 18

Neljapäeval, 5. oktoobril kell 18 algab teine vestlusõhtu näitusel „Ruumidiplomaatia“, kus pikaaegse teenistusega diplomaat Kyllike Sillaste-Elling ja sisearhitekt Margit Argus arutlevad arhitektuuri rolli üle riikidevahelistes suhetes. Nende juttu juhib näituse kuraator Karin Paulus.

Vestlusel arutletakse saatkondade ja esindusruumide loomise üle. Mida ootab saadik arhitektilt ning vastupidi? Jutu käigus uuritakse, kuidas sisearhitektuursed sümbolid ning nende imagoloogia ja esteetika ühe riigi esindusruumis töötavad.

Kyllike Sillaste-Elling on välisministeeriumi poliitikaküsimuste asekantsler, kelle eelmine teenistuslähetus oli Eesti Vabariigi suursaadikuks NATO juures

Margit Argus on sisearhitekt ning büroo studio ARGUS asutaja. Tema portfooliosse kuulub mitmeid riiklikke esindusruume nagu Eesti Vabariigi suursaatkonnad Moskvas ja Londonis.

Karin Paulus on arhitektuuriteadlane, õppejõud ja näituse „Ruumidiplomaatia. Eesti välisesinduste interjöörid“ kuraator.

Osalemine nii muuseumipileti kui ka Muuseumikaardiga.

Vestlus on osa näituse „Ruumidiplomaatia. Eesti välisesinduste interjöörid“ publikuprogrammist, näitus Rotermanni soolalaos on avatud 15. oktoobrini 2023.