9. detsembril esineb Tallinna Ülikooli Sümfooniaorkester

Neljapäeval, 9. detsembril kell 18 esineb Rotermanni soolalao suures saalis Tallinna Ülikooli Sümfooniaorkester Martin Sildose juhatusel. Kontsert toimub Eesti Arhitektuurimuuseumi ja Eesti Sümfooniaorkestrite Liidu koostöös ning muusikaelamuse saab sama pileti eest ühendada muuseumikülastusega.

Tallinna Ülikooli Sümfooniaorkester, Tallinna ainus harrastusprintsiibil tegutsev täiskasvanute sümfooniaorkester, on palju kiitust pälvinud uhke repertuaarivaliku ja tegevuskava eest, neil on professionaalse sümfooniaorkestri kõla.

Rotermanni soolalao kontserdi kavas on Gustav Ernesaksa “Ringmäng” ooperist “Tormide rand”, Villem Kapi – “Tants” ooperist “Lembitu”, Edgar Elgari “Pomp and Circumstance”, teema marsist nr 1, Johann Straussi “Pizzicato polka” jt.

Tallinna Ülikooli Sümfooniaorkester alustas tegevust 2013. aasta septembris Eesti Sümfooniaorkestrite Liidu eestvedamisel. Lühikese tegevusaja jooksul on jõutud kõrgele kunstilisele tasemele, mille tõestuseks on mitmekesine nõudlik kontsertrepertuaar ja tihe esinemisgraafik. Aktiivse mitmekesise ja mahuka kontserttegevuse eest tunnustati orkestrit 2015. aastal Eesti Sümfooniaorkestrite Liidu aastapreemia ja Tallinna Ülikooli parima loomingulise projekti tiitliga aastatel 2015 ning 2017. Tallinna Ülikooli Sümfooniaorkestri dirigent on Martin Sildos.

Piletid Piletilevist ja kohapeal.

Tähelepanu! Muuseumi infoletis peab külastaja (alates 12. eluaastast) näitama koos isikut tõendava dokumendiga kas COVID-19 vastu immuniseerimise tõendit või COVID-19 läbipõdemise tõendit. Kuni 18-aastane saab muuseumisse pääsemiseks esitada ka koroonaviiruse PCR või antigeen-RT testi negatiivse tulemuse tõendi. Muuseumil on õigus tõendi näitamisest keelduvat külastajat muuseumisse mitte lubada. Muuseumis peavad 12-aastased ja vanemad külastajad kandma maski.