ELAV RUUM: Boris Dubovik

Boris Dubovik räägib kolmapäeval Tallinna muinsuskaitsest 21. sajandil

Loengusarja ELAV RUUM 25. külaline on muinsuskaitsja Boris Dubovik. Kolmapäeval, 16. oktoobril kell 18 Rotermanni soolalaos toimuva loengu põhiteema on Tallinna muinsuskaitse alates aastast 2000. Kõne alla tulevad nii kaunilt restaureeritud kirikud kui ka uus arhitektuur ajaloolises vanalinnas. Milline on Tallinna ajalooliste kirikute seisukord 2019. aastal? Milliseid töid on tehtud, et väärtusliku arhitektuuriga hooned säiliksid? Mida ette võtta, et uued hooned, mis ajaloolises keskkonnas kerkivad, sinna ka arhitektuuri poolest sobiksid?

Boris Dubovik (1955) on Eesti tuntumaid muinsuskaitsjaid. Lõpetanud Tartu Ülikooli ajaloo erialal (1984), töötanud pikka aega restaureerimise ja ehituspärandi kaitsega seotud asutustes ja ettevõtetes: Vabariiklikus Restaureerimisvalitsuses (1972–78), Kultuurimälestiste Riiklikus Projekteerimise Instituudis (1978–82), Vabariiklikus Koondises Inrestauraator (1982-89), projekteerimisbüroos Vana Tallinn (1989–92), osaühingus Stenhus (1992–99). 1999 asus ta Tallinna Muinsuskaitse Ameti juhi asetäitja kohale ning 2001 sai Tallinna Kultuuriväärtuste Ameti muinsuskaitse osakonna juhatajaks. 2016. aastast alates juhib ta Tallinna muinsuskaitset linnaplaneerimise ameti muinsuskaitse osakonnas. Teda on tunnustatud Tallinna vapimärgi (2019) ning teenetemärgiga (2007). Tema suur hobi on keskaegsed linnused.

ELAV RUUM on Eesti Arhitektuurimuuseumi loengusari, kus muuseum tutvustab populaarses vormis siinset arhitektuuriajalugu, tegevarhitektide loomingut ning käsitleb publiku osalusel meie ehitatud keskkonnas toimuvaid muutusi. Sari on suunatud kõigile ruumist, arhitektuurist, selle lähiajaloost ja tänapäevast huvitatud inimestele ja täiendab muuseumi püsinäitust „ELAV RUUM: sajand Eesti arhitektuuri”, mis jutustab siinse professionaalse arhitektuuri- ja ruumikultuuri arengut läbi 20. sajandi.

Varasemad Elava Ruumi sarja kohtumised on järelvaadatavad siin: https://www.arhitektuurimuuseum.ee/tegevused/elavruum/

Prii sissepääs loengusarjale Rotermanni soolalattu.

Sarja toetab Eesti Kultuurkapital