Viimane pop-up kohvik “Wunderlich” 27. veebruaril – peakülaliseks sisearhitekt Leila Pärtelpoeg

wunder

Näituse “Ekspeditsioon Wunderlich: 11 sisearhitekti” raames avaneb 27. veebruaril kolmandat ja viimast korda pop-up kohvik. KOKOMO kohvimeistrite valmistatud jookide kõrvale saab sel korral kuulata vestlust Eesti tuntuima ajalooliste interjööride taastaja, sisearhitekt Leila Pärtelpojaga, kes näitusel huvilistele ka oma tudengiaegseid töid tutvustab. 16-19-aastased noored on samal ajal oodatud Arhitektuurikooli korraldatavasse sisearhitektuuri-töötuppa, kus seekord räägitakse tulevikuruumist ja selle seostest digitaalruumiga.

PROGRAMM 27. veebruaril 2016
11.00 Kohvik avaneb
11.15-12.00 Erikülaline Leila Pärtelpoeg, vestlust suunab Carl-Dag Lige
12.00-13.00 Avatud näitus “Ekspeditsioon Wunderlich: 11 sisearhitekti”, selgitusi jagavad Leila Pärtelpoeg, kuraator Carl-Dag Lige ja näituse produtsent Hannes Praks
12.30-14.00 Töötuba noortele
14.00 Kohvik sulgub

Sisearhitekt Leila Pärtelpoja kireks on aastaid olnud ajalooliste interjööride taastamine. Suur osa Eesti mõisahooneid on restaureerimise käigus saanud just tema poolt kavandatud või hoolikalt kokku korjatud ajaloolise mööbli. Samuti on ta karjääri algupoolel teinud arvukalt restoranide ja kaupluste sisekujundusi. ERKI-s töötas ta aastaid ruumi- ja mööblikujunduse õppejõuna, korraldades muu hulgas ka mõõdistamispraktikaid. Pop-up kohvikus suunab vestlust Carl-Dag Lige, koos kohvikulistega tehakse ka ringkäik näitusel “Ekspeditsioon Wunderlich: 11 sisearhitekti”.

Kohvikuga samal ajal toimuva noorte sisearhitektuuri-töötoa teemaks on 27. veebruaril “Tulevikuruum”. Noored saavad Arhitektuurikooli õpetajate ja sisearhitektuuri eriala tudengite käest kuulda sellest, kas tulevikus on erinevaid ruume üldse vaja või piisab meile oma arvutist ja digitaalruumist.

NB! Nii pop-up kohvikusse kui ka töötubadesse pääseb muuseumipiletiga.

Ole uudistega kursis: Facebooki sündmus

Eesti Arhitektuurimuuseumi ja EKA sisearhitektuuri osakonna ühiselt korraldatud eksperimentaalne etendusnäitus “Ekspeditsioon Wunderlich: 11 sisearhitekti” on avatud igal laupäeval ja pühapäeval kell 12.00-13.00 ehk kokku kõigest kahel tunnil nädalas, kuni 28. veebruarini.

Lisainfo:
Carl-Dag Lige, kuraator
carldag@arhitektuurimuuseum.ee
+372 55 688 395