AVATUD MAJAD nr. 12 – Kadriorg

õige-bänner
AVATUD MAJAD nr. 12

Avatud Majad on ekskursioonide sari, mis viib arhitektuurihuvilised tuntud hoonetesse, kuhu tavaliselt ei pääse. Ekskursioone korraldab Eesti Arhitektuurimuuseum.
28.05.2015 – Tallinna puitarhitektuur, Kadriorg

Grupijuht: Sandra Mälk, Eesti Arhitektuurimuuseum
Kogunemine: 16.00 Kadrioru pargi muuseumi ees, Weizenbergi 26, Tallinn
Lõpp: ca 18.30
Keel: eesti
Osalemine: 10€, maksmine ainult ülekandega
Registreerumine: Kadriorg
Grupi suurus: 30

Osalustasu 10€/osaleja palume tasuda ülekandega:
Makse saaja: RAHANDUSMINISTEERIUM
Kontonumber: EE932200221023778606
Viitenumber: 2100009682
Selgitus: Eesti Arhitektuurimuuseum

Juhul, kui te ei saa osaleda, siis andke sellest teada vähemalt üks päev enne sündmuse toimumist. Lisainfo: info@arhitektuurimuuseum.ee

KADRIORG
Kadriorg on üks Tallinna mainekamaid piirkondi. Vene tsaariperekonna suvelossi ümber 18. sajandi alguses tekkinud asum on kolmesaja aasta jooksul kasvanud kompaktseks ja arhitektuurselt mitmekesiseks linnaosaks. Rohelusse uppuvad villad ning moodsad kortermajad on sõbralikuks elukeskkonnaks nii lastega peredele kui privaatsust eelistavatele loomeinimestele. Avalik ruum omakorda – esinduslik park, mereäärsed rohealad, staadion, arvukad söögikohad, kohvikud ja muuseumid – pakuvad mitmekülgseid võimalusi nii puhketegevusteks kui kultuuri nautimiseks. Kadrioru arhitektuuris baroksest lossist ja suvitusvilladest töölisbarakkide ning modernistlike korterelamuteni, peegeldub kogu piirkonna ajalugu.

Kuivõrd äsja ilmus kogumiku „Tallinna puitarhitektuur“ uustrükk, siis seekordsel Avatud Majade ekskursioonil viime arhitektuurihuvilised veelkord tutvuma Kadrioru puitarhitektuuriga. Teiste seas astume sisse Kadrioru pargi muuseumisse ja kontorisse, samuti lastepargi paviljoni (arhitekt Villem Seidra, 1936–37), kus pärast hoone põhjalikku restaureerimist on tegutsenud lastemuuseum Miiamilla. Haruldase külastuspaigana on programmis Poska tn 8 asuv puitvilla, kus omal ajal elas riigimees Jaan Poska ning mis praegu toimib Tallinna linna esindushoonena.

Raamatut „Tallinna puitarhitektuur“ saab osta Eesti Arhitektuurimuuseumist hinnaga 30€.