AVATUD MAJAD nr. 3 – grupid täis

avatud majad

 

Avatud Majad on ekskursioonide sari, mis viib arhitektuurihuvilised tuntud hoonetesse, kuhu tavaliselt ei pääse. Ekskursioone korraldab Eesti Arhitektuurimuuseum.

15 ja 22.11.2014 – Tallinna puitarhitektuur, Kadriorg

Giidid: Oliver Orro, Eesti Kunstiakadeemia (15.11.) ja Sandra Mälk, Eesti Arhitektuurimuuseum (22.11.)

Kogunemine: 12.00 Miiamilla lastemuuseumi ees, Koidula 21 C, Tallinn
Lõpp: ca 15.00
Keel: eesti
Osalemine: 10€, maksmine kohapeal või ülekandega. Soovitame tasuda ülekandega, et kohapeal saaks kiiremini ekskursiooniga alustada.
Registreerumine: info@arhitektuurimuuseum.ee
Grupi suurus: 25

Kadriorg
Kadriorg on üks Tallinna mainekamaid piirkondi. Vene tsaariperekonna suvelossi ümber 18. sajandi alguses tekkinud asum on kolmesaja aasta jooksul kasvanud kompaktseks ja arhitektuurselt mitmekesiseks linnaosaks. Rohelusse uppuvad villad ning moodsad kortermajad on sõbralikuks elukeskkonnaks nii lastega peredele kui privaatsust eelistavatele loomeinimestele. Avalik ruum omakorda – esinduslik park, mereäärsed rohealad, staadion, arvukad söögikohad, kohvikud ja muuseumid – pakuvad mitmekülgseid võimalusi nii puhketegevusteks kui kultuuri nautimiseks. Kadrioru arhitektuuris baroksest lossist ja suvitusvilladest töölisbarakkide ning moodsate korterelamuteni, peegeldub kogu piirkonna ajalugu.

Kuivõrd äsja ilmus esinduslik kogumik „Tallinna puitarhitektuur“, siis seekordsel Avatud Majade ekskursioonil viime arhitektuurihuvilised tutvuma Kadrioru puitarhitektuuriga. Astume sisse Kadrioru lastepargi paviljoni (arhitekt Villem Seidra, 1936-37), kus pärast hoone põhjalikku restaureerimist on tegutsenud lastemuuseum Miiamilla. Samuti külastame Kadrioru lossi endist vahisõdurite elamut, mida hetkel kasutab pargi administratsioon. 15. novembril vaatame ka Poska tn 15 asuvat esinduslikku sanatooriumihoonet. 22. novembril külastame sanatooriumi asemel Kadrioru pargi muuseumi ning ainulaadset mantelkorstnaga agulielamut Poska tänaval. Kui ilm lubab, siis peatume jalutuskäikude ajal lühidalt ka Weizenbergi 29 moodsa kortermaja ees. Ekskursioonide kava ja lisainfo täieneb jooksvalt: https://www.arhitektuurimuuseum.ee/2014/09/majad-kuhu-tavaliselt-ei-paase/