8. märtsil ekskursioon näitusel “Arhitekt pliiatsi ja pintsliga”

Arhitektid Nikolai Vassiljev ja Aleksei Bubõr. Draamateatri projekti üks variante, 1907. Eesti Arhitektuurimuuseumi arhiiv

Eesti Arhitektuurimuuseumi arhiiv

Rotermanni soolalaos homme, laupäeval, 8. märtsil kl. 15 ringkäik näitusel „Arhitekt pliiatsi ja pintsliga“.

Arhitektuurimuuseumis Rotermanni soolalaos eksponeeritakse 6. aprillini haruldasi arhitektuurijooniseid – maale, akvarelle, pliiatsi- ja tušijoonistusi, mille autoriteks on arhitektid. Näitusel „Arhitekt pliiatsi ja pintsliga“ on ainukordne võimalus näha nii tuntud maju ja kohti kui ka utoopilisi teostamata projekte. Kõigile huvilistele teeb 8. märtsil kl 15 kuraator Mait Väljas näitusel  ka avatud ekskursiooni. Väljas on tuntud klassikud ja muuseumi kogudesse jõudnud uued tööd. Esmakordselt saab näha legendaarse arhitekt Mart Pordi Jääretke monumendi kavandit Maarjamäele, mis torkab silma oma hoogsa joonistusoskusega, samuti Allan Murdmaa  nõukogudeaegses monumentaalkunsti kulminatsioonina Rävala puiesteele (tänase välisministeeriumi ette) kavandatud Lenini monumenti. Tõeliseks rariteediks on arhitektide Vassiljevi ja Bubõri kaunis akvarell Draamateatrist aastast 1907, samuti Karl Burmani maal. Äratundmisrõõmu pakuvad arhitekt Alar Kotli käega tehtud väikesed visandid Laululavast. Vaatamata arvutiajastule joonistavad arhitektid ka täna – Villem Tomiste näitab väga cool’i roosa-kuldset Tallinna sadamaala ning Paco Ulman filigraanset abstraktset joonistust.

Osalemine muuseumipiletiga.

Järgmine ekskursioon toimub 5. aprillil kell 15.00